Czy dwie firmy mogą pozycjonować stronę?

pozyjonowanie przez dwie osobyMoże zastanawialiście się czy dwie firmy mogłyby pozycjonować jedną stronę. Oczywiście, że tak ale jest pewien problem. Dwie firmy to różne formy działania i różni pozycjonerzy. Dodatkowo to również więcej linków i niebezpieczeństwo, że otrzyma się filtr. Chyba każdy przedsiębiorca zdaje sobie już obecnie z tego, że bardzo ważne jest to by istniał w sieci. Jeśli firmy brak w Google to dostęp do niej jest mocno utrudniony dla klientów. niekiedy w ogóle mogą nie wiedzieć, że taka firma istnieje. Dlatego pomocą będą działania specjalistów od pozycjonowania. Niekiedy wydaje się, że działania takie są bardzo cenne, dlatego warto wybrać dwie firmy, by jednocześnie prowadziły takie prace. Takie myślenie jest jednak niezwykle niebezpieczne i może prowadzić do wielu problemów, które mogą okazać się kosztowne. Najczęściej takie firmy w umowie zobowiązują klientów do tego, by w okresie korzystania z ich usług nie decydowali się na ofertę innych agencji. Najczęściej w ten sposób nie my tracimy, lecz zyskujemy gdyż chodzi o bezpieczeństwo strony.

Gdy będzie działać dwóch pozycjonerów mocno zwiększy się liczba linków a tym samym można bardzo szybko narazić się google i dostać karę na swoją stronę, a tego każdy chce unikać. Jednocześnie można wymagać również zobowiązań od Agencji, które powinna nam zagwarantować, że w trakcie pozycjonowania naszej strony nie będzie brać udziału w pozycjonowaniu naszej konkurencji. Chodzi o to, by firma nie pozycjonowała dwóch firm na takie same słowa kluczowe, gdyż w ten sposób będą wykluczały się działania i osiągnięcie dobrych zysków będzie trudne do zdobycia. Firmy są konkurencyjne a co za tym idzie oczywiście trudno liczyć się z tym, że firma mogłaby obsługiwać dwóch klientów i gwarantować im taką samą usługę na wysokim poziomie, gdy te firmy ze sobą konkurują.

dobra firma pozycjonującaPrzy współpracy z agencją SEO należy oczywiście mieć zaufanie do tych usług, które będą przez nią wykonywane. Bez zaufania pojawią się nieporozumienia, które trudno będzie rozwiązać. Musimy jednak być cierpliwi, gdyż wynajmując inną firmę niestety możemy sami pozbawić się szans na to, by w Google mieć wysoką pozycję. Gdy na naszą stronę będą nakładać się działania prowadzone przez kilku pozycjonerów najczęściej będzie pojawiało się tak dużo odnośników, że wszystko nie będzie wyglądało dla Google naturalnie i tym samym pojawią się kary ze strony firmy z Ameryki. Szybko stracimy pozycję, którą udało się wypracować a w najgorszym przypadku nawet może się okazać, że zostaniemy usunięci z Google.