Bądź widoczny w sieci

jak pozycjonowaćIstotę pozycjonowania będzie oddawać hasło: im więcej Ciebie w internecie tym lepiej. Jeśli pisze się o nas dużo w sieci, pojawia się dużo linków, a tym samym jesteśmy dobrze traktowani przez Google. Linki to kluczowe słowo przy pozycjonowaniu. Budowanie wartościowych linków to najważniejsze zadanie, które staje przed każdą osobą, która zajmuje się pozycjonowaniem. Jak badać wartość linków? Możemy powiedzieć o kilku zasadach, które określają jak wygląda wartościowy link: Najważniejszym parametrem jest zawsze wartość strony, na której dany link się pojawił. Jeśli strona jest popularna w sieci, dobrze wypozycjonowana i tematycznie powiązana z naszą stronę oraz wysoki PR link umieszczony na takiej stronie rzeczywiście będzie miał dobrą moc pozycjonującą. Mówi się, że dobry PR zaczyna się od 4 w górę.

Linki, które zamieszczone są w tekście mówiącym o branży, w jakiej działamy i zwierają słowa kluczowe to również skuteczna reklama. Link w postaci odsyłacza to również popularna forma pozycjonowania, która daje dość dobre efekty. Wartościowy będzie również link, który znajdzie się na stronie, z której nie ma odesłań do innych stron internetowych. Jeśli link jest zatytułowany a po najechaniu pojawia się dymek z opisem a w nim słowa kluczowe, również można liczyć na skuteczność. Zdobycie dobrego linka pozycjonującego nie jest łatwe, a sprawę pogarsza fakt, że takich linków musimy mieć setki, tysiące. Jak więc sobie z tym poradzić? Jest wiele sposobów na to, by się to udało. Można je najczęściej odkrywać w czasie, gdy samemu będzie się kombinowało przy pozycjonowaniu i będzie się odkrywać wiedzę jak umieścić silny link.

My prezentujemy dwie podstawowe zasady, które wymagają dużego nakładu pracy.

Katalogowanie - to najłatwiejszy sposób. Stronę dodajemy do największej możliwej ilości katalogów stron WWW. Można dodawać na wszystkie katalogi, które znajdziemy, jednak najbardziej wartościowe będą te, w których trzeba za wpis zapłacić. Warto brać udział w dyskusjach na stronach www, w komentarzach czy forach. W ten sposób można dyskretnie dodawać swój link w takich wpisach. Nie można jednak działać w sposób nachalny, gdyż jak administratorzy to wyczują bardzo dużo na tym stracimy. Budowanie zaplecza do naszej strony to również ciekawy sposób. Tworzy się kilka, bądź kilkanaście innych stron, które odnoszą się do takiej samej tematyki i na niej pojawiają się linki, które prowadzą do naszej strony.

linkowanie stronLinki wymieniane z innymi internautami - wymiana linków z innymi internatuami jest ryzykowna, jednak tak można uzyskać dobry link. Wymieniając się linkami trzeba zadbać o to, by nasz partner miał podobną tematycznie witrynę oraz podobny PR. Pozycjonowanie to temat ogromny. Omówiliśmy tylko podstawowe kwestie, które lekko pozwalają rozpocząć pracę pozycjonerom bez doświadczenia. Nasze podpowiedzi mogą wystarczyć na pozycjonowanie lekkich słów kluczowych, przy trudniejszych zadaniach lepiej skorzystać z pomocy specjalistów.