Czym jest Google AdWords?

kampania w adwordsGoogle AdWords to obecnie coraz bardziej popularna usługa, która polega na reklamowaniu się witryn w taki sposób, że strona jest wyświetlana w wyszukiwarce przed wynikami naturalnymi, które nie są sponsorowane w ramach kampanii AdWords Jeśli zastanawiacie się po co używa się AdWords musicie zrozumieć jak ważne są wysokie miejsca w wyszukiwaniach, gdyż od tego będzie zależeć oglądalność strony. Dla większości firm oglądalność strony to oczywiście czynnik, który decyduje o tym, że mogą zarabiać. Większe zarobki można generować przez większą ilość wyświetlanych reklam i na sprzedaży większej ilości produktów.

Optymalizacja kampanii AdWords

Aby kampanie prowadzone w ramach AdWords przynosiły efekty powinny być odpowiednio przygotowane i zoptymalizowane. Uważaj również na CTR… CTR czyli z angielskiego Click Through Rate to określenie współczynnika klikalności. Można to obrazowo pokazać w następujący sposób: gdy strona z reklamą będzie wyświetlona 1000 razy a ilość użytkowników, którzy w nią klikną wyniesie 7 to CTR będzie na poziomie 0,7%.

Rady dla kampanii AdWords

1. Nie szykuj jednocześnie kampanii dla wyszukiwania oraz dla sieci o charakterze reklamowym

2. Kluczowe frazy staraj się dobierać konkretnie i unikaj fraz, które są ogólne. Źle dobrane słowa sprawią, że stracimy pieniądze na to, by reklama była pokazana osobom, które tak naprawdę naszą ofertą w ogóle nie będą zainteresowane. W ten sposób nie uzyska się konwersji, użytkownicy nie staną się naszymi stałymi klientami.

3. Przy wyborze słów kluczowych zdecyduj się wykorzystać pomoc planera słów, który sprawi, że łatwiej będzie wybrać odpowiednie.reklama google adwords

4. Przygotuj reklamę w kilku wersjach. Zmieniaj nagłówek bądź treść reklamy. Można dodawać do reklamy takie słowa, które zapowiedzą, że proponujemy coś gratis bądź mamy świetne promocje. Takie kwestie przyciągają klientów.

5. Nowi użytkownicy, którzy decydują się wykorzystać AdWords mogą skorzystać również z darmowej pomocy realizowanej przez Google. Jeśli nie będziemy sami z niej skorzystać możliwe, że będzie się z nami kontaktowała sama firma, by spytać czy nie potrzebujemy pomocy.